Qəbələ V Beynəlxalq Musiqi Festivalının proqramı

Çap
İstifadəçi səsi:   / 0
PisƏn yaxşı 
Bölüm: Qəbələnin tarixi
Nəşr tarixi Müəllif: Məmmədova Xalidə

 


24 iyul - 6 avqust 2013-cü il

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarix və saat

Tədbirin adı  və  proqram

Kollektivin adı

Dirijor, solistlər

zal

24 iyul (çərşənbə) 18.00

Kamera konserti

I.Haydn  Sonata  C dur, Hob.XVI:50

R.Şuman “Fantasiestucke”, op.12 “İntermission”

F.Şopen  Noktürn B dur, op. 32 № 1

Skerso № 4 E dur, op 54

P.İ.Çaykovski “Şelkunçik” konsert süitası, op.71 (işləməsi Mixail Pletnyov)

 

Hee Youn Choue(piano), Koreya.

Kamera zalı

24 iyul (çərşənbə)

  21.00

 

 

 

 

 

 

 

 

Qəbələ V Beynəlxalq Musiqi Festivalının açılışı

 

Proqram:

P.İ.Çaykovski “Yevgeni Onegin” operasından Polonez

K.Sen-Sans “Rondo-kapriççiozo”

L.van Bethoven

  Violin, fortepiano və violonçel üçün üçlük konsert (C-dur) op.56

1. Allegro 2. Largo (attacca) 3. Rondo alla polacca

T.Qasımzadə “Balet süitası”

A.Qəmbərli “Divertisment” (Ü.Hacıbəyliyə həsr olunur)

Q.Qarayev “Don Kixot” simfonik qravürləri

F.Əmirov “Nəsimi haqqında dastan” simfonik poema

K.Əkbərov – “Azərbaycan” poema-fantaziya

 

 

Üzeyir Hacıbəyli adına Azərbaycan Dövlət  Simfonik Orkestri

 

 

 

 

 

 

 

Dirijorlar:

Yalçın Adıgözəlov

 

Fəxrəddin Kərimov,

 

Solistlər:

Cavad Tağızadə(skripka)

Səidə Tağızadə(piano)

Toğrul Qəniyev(violin)

Aleksey Miltıx(cello)

 

 

 

 

 

 

Açıq səhnə

25 iyul

(cümə axşamı)

18.00

 

Kamera  konserti

Proqram:

V.A.Mosart   Sonata № 8

1. Allegro maestoso

2. - Andante cantabile con espressione

3. Presto

E.Qriq – “Kənd həyatının mənzərələri”

D.Şostakoviç- Trio

V.A.Mosart – “Fiqaronun toyu” operasından Fiqaronun ariyası

V.A.Mosart “Don Juan” operasından Don Juanın ariyası

 Gənc istedadlar

Solistlər:

Nazxanım Dadaşova  (piano)

Müşviq Quliyev ( piano)

 Mustafa Mehmandarov ( violin)

Jalə Əliyeva ( çello)

 Məhərrəm Hüseynov  (vokal)

 İlahə Sadıxzadə (konsertmeyster)

 

Kamera zalı

 

25 iyul

 (cümə axşamı)

21.00

Viva Verdi!”  konserti

(Dahi Cüzeppe Verdinin 200 illiynə həsr olunur)

Proqram:

     I hissə

“Taleyin gücü” operasına uvertüra

“Taleyin gücü” operasından Leonoranın ariyası

“Don Karloc” operasından Ebolinin ariyası

“Bal-maskarad” operasından

Renatonun ariyası

“Otello” operasından  Dezdemona və Otellonun dueti

“Otello” operasından Yaqonun kredosu

“Otello” operasından Otellonun ariyası

 

    II hissə

“Atilla” operasına uvertüra

“Aida” operasından Aidanın ariyası

“Aida” operasından  Aida və Amonasronun dueti

“Trubadur” operasından Azuçenanın və Manrikonun dueti

“Trubadur” operasından

 Manrikonun strettası

“Aida” operasından  Amneris və Radamesin dueti

Yerusalim Simfonik Orkestri (İsrail)

 

 

 

Dirijor: Yader Benyamini

 (İtaliya)

 

Solistlər:

Burçin Savigne ( soprano)

Yusif Eyvazov  ( tenor)

Səbinə Əsədova ( messo soprano)

Karmelo  Korrado  Karuzo (bariton)

 

 

Açıq səhnə

 26 iyul

 (cümə)  

 18.00

 

 

 

 

 

 

 

Kamera konserti

 

Proqram:

Niyazi “Arzu”

Azərbaycan xalq mahnısı “Gözəlim sənsən”

T.Quliyev “Əziz surət”

Q.Qarayev “Prelüdlər

 ( 1,2,3,5,7,15)

F.Əmirov “Sevil” operasından Balaşın ariyası

Xalq mahnısı “Küçələrə su səpmişəm”

 Q.Qarayev “Eskiz”

Q.Qarayev

  romans “Mən sizi sevirdim”

F.Əmirov “Ulduz”

R.Hacıyev “Bakı”

S.Ələsgərov “Küsmərəm”

Q.Qarayev “Carskoe selo heykəli”

F.Əmirov “Azərbaycan elləri”

M.Maqomayev “Odlar yurdu- Azərbaycan”

 Azərbaycan musiqisi gecəsi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Solistlər:

Azər Rzazadə ( tenor)

Müşviq Quliyev  ( fortepiano)

 

 

Kamera zalı

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 iyul

 (cümə)  

21.00

Caz konserti

Kuba caz qrupu

 

 

Açıq səhnə

 

27 iyul

(şənbə)

18.00

 

 

 

 

 

Kamera konserti

 

 Proqram

İ.Brams  Violin və piano üçün 3 saylı Sonata d-moll

P.Sarasate – “Əndəliz romansı”

E.Qriq  “Şairin qəlbi” silsiləsindən 3 mahnı

A.Dvorjak  Mahnı

E.Qriq  4 mahnı

Y.Sibelius – “Görüşdən qayıdan qız”

F.Şopen Polonez №5 fis moll  F.Şopen - Ekspromt -fantaziya 

 

 

 

 

 

Solistlər:

Lalə Hüseynova (violin)

Kəmalə Neymanova (piano)

Fəridə Məmmədova( soprano)

Səbinə Əsədova (mezzo-soprano)

İlahə Sadıxzadə ( piano)

Ayan Salahova (piano)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kamera zalı

 

 

 

 

 

27 iyul (şənbə)

21.00

Simfonik konsert

Proqram

F.Pulenk

 İki fortepiano və orkestr üçün konsert, d-moll

I. Allegro man on troppo

II.Larghetto

III.Finale

 

S.Raxmaninov

 İki fortepiano üçün süita

 

İ.Brams  İkinci simfoniya,

D dur, op.73

I.Allegro non troppo

II.Adagio non troppo

III Allegro grazioso

IV.Allegro con spirito

 

Yerusəlim simfonik orkestri (İsrail)

Dirijor: Amos Talmon (İsrail)

 

Solistlər:

 

Murad Hüseynov (piano)

Yeganə Axundova (piano)

Fərhad Bədəlbəyli (piano)

Murad Adıgözəlzadə (piano)

Açıq səhnə

28 iyul

(bazar)

21.00

“Viva Opera !”

Proqram:

   I  hissə

 

C.Verdi “Simon Bokkaneqra” operasından Fiyeskonun ariyası

U.Cordano “Andre Şenye” operasından Andre Şenyenin ariyası

U.Cordano “Andre Şenye” operasından  Madlenin ariyası

C.Puççini “Turandot” operasından Kalafın ariyası

C.Verdi “Bal-maskarad” operasından Renatonun ariyası

C.Verdi “Bal-maskarad” operasından Ameliya və Rikkardonun dueti

 

    II hissə

 

C.Puççini “Toska” operasından Kavaradossinin ariyası

C.Puççini “Toska” operasından Toskanın ariyası

Q.Qarayev,C.Hacıyev “Vətən” operasından  Mərdanın ariyası

C.Puççini “ Çio-Çio-San” operasından  Çio-Çio-Sanın ariyası

F.Bədəlbəyli “Ave Maria”

Ş.Quno “Faust” operasından

Mefistofelin kupletləri

C.Verdi  “Otello” operasından

Yaqonun ariyası

C.Verdi “Otello” operasından Otellonun və Yaqonun dueti

Yerusalim simfonik orkestri(İsrail)

 

Dirijor:

Mirco Roverelli (İtaliya)

 

Solistlər:

 

Sergey Leyferkus ( bariton)

 

Vokalçıların Bülbül adına Beynəlxalq müsabiqələrinin qalibləri

 

Əli Əsgərov (bas)

Fəridə Məmmədova ( soprano)

Elçin Əzizov ( bariton)

Yusif Eyvazov ( tenor)

Burçin Savigne ( soprano)

Azər Rzazadə (tenor)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açıq səhnə

 

29 iyul

 (bazar ertəsi)  

   18.00

 

 

 

 

Kamera konserti

 

Proqram:

S.Raxmaninov   8 romans

S.Raxmaninov

Etüd-kartina

c-moll, op.39

S.Raxmaninov Etüd-kartina

c-moll, op.33

S.Raxmaninov

 Violonçel və fortepiano üçün Sonata (III və IV hissələr), op.19, g-moll

S.Raxmaninov "Korelli mövzusuna variasiyalar", op. 42

 

 “S.Raxmaninova ithaf”

 

 

 

 

 

 

Solistlər:

Səidə Tağızadə (piano)

Aleksey Miltıx (cello)

Gülnaz İsmayılova (vokal)

Elnarə Kəbirlinskaya (piano)

Oksana Yablonskaya (piano)

 

 

 

 

 

 

 

Kamera zalı

 

 

 

 

 

 

29 iyul

(bazar ertəsi) 21.00

 

Simfonik konsert

 Proqram:

R.Şuman

 Fortepiano və orkestr üçün Konsert, a-moll, op.54

1. Allegro affettuoso

II. Intermezzo andante grazioso

III. Allegro vivace

 

R.Şuman

 İkinci simfoniya,

                   C dur,op.61

1.Sostenuto assai - Allegro ma non troppo

2. Scherzo - Allegro Vivace

3. Adagio espressivo

4. Allegro molto vivace

Yerusalim simfonik orkestri (İsrail)

 

 

Dirijor:

 Jean-Bernard Pommier (Fransa)

 

Solist: İdil Biret (piano, Türkiyə)

 

 

Açıq səhnə

30 iyul (çərşənbə axşamı)

18.00

 

Kamera konserti

 

 

Proqram:

 

 

 

 

 

 

Yerusalim simfonik orkestrinin solistləri

 

 

 

 

Kamera zalı

30 iyul (çərşənbə axşamı)

21.00

Simfonik konsert

 

Proqram:

P.Çaykovski Skripka və orkestr üçün Konsert op. 35 D-dur

1.Allegro moderato .Moderato assai

2.Canzonetta: Andante

3.Finale. Allegro vivacissimo

 

İ.Brams -  Simfoniya № 4 e-moll

I. Allegro non troppo 

II. Andante moderato 

III. Allegro giocoso 

IV. Allegro energico

Yerusalim simfonik orkestri (İsrail)

 

Dirijor:

Jan Lothem Konig

           (Böyük Britaniya)

 

Solist:

Ayman Musaxacayeva (violin)  (Qazaxıstan)

 

Açıq səhnə

 

31 iyul (çərşənbə)

      18.00

 

Kamera konserti

 

Proqram:

 

Fortepiano musiqisi gecəsi

Solist:

İdil Biret ( piano,Türkiyə)

 

Kamera  zalı

 

31 iyul (çərşənbə)

21.00

Muğam axşamı

Ustaddan şagirdə”

 

Proqram:

Azərbaycan xalq mahnıları və təsnifləri

 

 

Solistlər:

Mənsum İbrahimov (xanəndə)

Arzu Əliyeva (xanəndə)

Aytən Məhərrəmova(xanəndə)

Elçin Həşimov (tar)

Elnur Əhmədov(kamança)

Kamran Kərimov(nağara)

Açıq səhnə

1 avqust  (cümə axşamı)

 

18.0

Fortepiano dueti  konserti

Proqram:

I.Brams 2 piano üçün Sonatadan I hissə, f moll, op.34

D.Miyo “Skaramuş”

A.Vivaldi “Yağışın damlaları”

A.Məlikov Skerso

A.Rozenblat

 Bizenin “Karmen”

operası mövzularına fantaziya

 

Solistlər:

 

Nəzakət Rimazi (piano)

Elnarə Kəbirlinskaya (piano)

Kamera zalı

1 avqust  (cümə axşamı)

21.00

 

 

 

 

 

 

Simfonik konsert

Proqram:

M.Qlinka “Ruslan və Lüdmila” operasına uvertüra

P.Çaykovski     

“Romeo və Cülyetta” uvertüra-fantaziya

S.Prokofyev      “Romeo və Cülyetta” baletindən süita

Q.Qarayev“Leyli və Məcnun” simfonik poeması

A.Məlikov

“Nağıl” simfonik poeması

“Novaya Rossiya”simfonik orkestri

 

Dirijor: Rauf Abdullayev

 

Açıq səhnə

2 avqust (cümə)

21.00

 

Simfonik  konsert

Proqram:

L.van Bethoven “Eqmont” uvertürası

L.van Bethoven

Fortepiano və orkestr üçün Konsert № 1, C-dur, op. 15

I. Allegro con brio

II. Largo

III. Rondo. Allegro scherzando

L.van Bethoven

Yeddinci simfoniya, A-dur, ор. 92

1 - Poco sostenuto — Vivace

2- Alegretto

3. Presto

4 - Allegro con brio

“Novaya Rossiya”simfonik orkestri

 

Dirijor: Aleksandr Solovyov

 

Solist: Murad Adıgözəlzadə (piano)

Açıq səhnə

3 avqust (şənbə)

18.00

 

Kamera konserti

Proqram:

L.van Bethoven  Sonata   op.31 № 3 Es-dur

F.List   “Venesiya və Neapol”

(Qondolyera, Kansona, Tarantella)

F.List  “Danteni oxuyarkən”

 

 

Solist:

Muza Rubayskite (Litva-Fransa)

 

Kamera zalı

3 avqust (şənbə)

Ü.Hacıbəyli adına Bakı Musiqi Akademiyasının kamera orkestrinin konserti

Proqram:

S.Hacıbəyov  Skerso

A.Pyazzola “Fuqa misterio”

Niyazi “Arzu”

Niyazi “Qaytağı”

F.Bədəlbəyli “Dəniz”

C.Verdi “Traviata Brindizi”

E.Kurtis “Sorentoya qayıt”

A.Dvorjak “Slavyan rəqsi”

Azərbaycan xalq mahnısı “Qaragilə”

V.Adıgözəlov “Qərənfil”

V.Mustafazadə “Mart”

F.Əmirov- “Nizami” simfoniyasının finalı

Azərbaycan xalq rəqsi “Uzundərə”

 

 

Dirijor – Fuad İbrahimov

Solistlər: Afaq Abbasova, Nigar Şabanova,  Azər Rzazadə, Sahib Paşazadə

Açıq səhnə

4 avqust (bazar)

     21.00

Simfonik konsert

 

Proqram:

P.Çaykovski  Fortepiano və orkestr üçün 2 saylı konsert,

G dur, op.44

I.        Allegro brillante

II.       II. Andante non troppo

III.     III. Allegro con fuoco

M.Ravel “Dafnis və Xloya” baletindən  süita

P.Düka   “Sehirbazın şagirdi”

“Novaya Rossiya”simfonik orkestri

 

Dirijor: Quintas Borja (İspaniya)

 

Solist: Oksana Yablonskaya  (piano)

 

 

 

 

Aşıq səhnə

 

5 avqust (bazar ertəsi)

    18.00

Kamera konserti

 

Proqram:

K.Debüssi Skripka  və fortepiano üçün Sonata

F.Pulenk  İki fortepiano üçün ikili Sonata

F.Şubert  Sonata “Arpeggione”

 

Solistlər:

Daniel Milkis (violin),

Nina Koqan (piano)

Viktoriya Koqan (piano)

Kseniya Başmet (piano)

Yuri Başmet (viola)

Kamera zalı

 

 

 

 

5 avqust (bazar ertəsi)

  21.00

 

“Atalar və övladlar”

 Proqram:

 

S.Prokofyev  Fortepiano və orkestr üçün 1 saylı konsert

 

M.Ravel  “Qaraçı qız”

 

M.Ravel Fortepiano və orkestr üçün Konsert G dur  (II və III hissə)

P.Sarasate  “Qaraçı nəğmələri”

J.Bize-R.Şedrin “Karmen-süita”

“Novaya Rossiya”simfonik orkestri

 

Dirijorlar: Yuri Başmet

                Dmitri Yablonski

 

Solistlər: Nina Koqan (piano)

                Viktoriya Koqan (piano)

                 Kseniya Başmet(piano)

                 Elvin Qəniyev (violin) 

                 Daniel Milkis(violin),

         

Açıq səhnə

   

6 avqust (çərşənbə axşamı)

Kamera konserti

 

Proqram:

 

Q.Qarayev

  Violin və piano üçün Sonata

 

S.Frank

  Violin və piano üçün Sonata

 

Evelin Berezovski (piano)

Mixail  Qutman (skripka)

Fərhad Bədəlbəyli (piano)

Murad Adıgözəlzadə (piano)

Kamera zalı

6 avqust

21.00

Qəbələ  V Beynəlxalq Musiqi Festivalının bağlanışı

Simfonik konsert

 

Proqram:

D.Şostakoviç

 Bayram uvertürası

 

M.Brux

 Skripka və orkestr üçün Konsert

 

E.Qriq

 Fortepiano və orkestr üçün Konsert, a moll op. 16

1. Allegro molto moderato

2. Adagio

3. Allegro moderato e marcato

“Novaya Rossiya”simfonik orkestri

 

Dirijor: Dmitri Yablonski

 

Solistlər: Boris Berezovski (piano)

                Vadim Repin ( violin)

 

Açıq səhnə

 

 

 

 

Wednesday the 16th. . Joomla Template 2.5 by FreeTemplateSpot. All rights reserved.